2014. január 20., hétfő

Miami in a nutshell

A távol-keleti szabadság mellett azért dolgozni is kellett, ez nekem novemberben szinte az egész hónapban Miamit jelentette (pfff, sosem fogjuk utolérni magunkat blogilag... de azért let's try). Bár az első út még belelógott a hurrikánszezon végébe és az üvöltő szél miatt olyan sok kedvem nem volt nyakamba venni a várost, összességében nem rossz novemberben másfél hetente Floridába rohangálni :)

Második alkalommal egy kolléginámmal együtt beneveztünk egy ilyen buszos városnéző túrába – ezzel egyrészt megússzuk az autóbérlést, másrészt hallunk is legalább valamit Miamiról. A túrát Miami Beach-en kezdtük, aztán be a városba, ott is először a déli részein néztünk körül (Coconut Grove, Little Havana, etc.), végül pedig a belvároson keresztülbuszozva South Beach-en fejeztük be.

Térkép


Miami Beach


Nyaralóhangulat

Miami-ban, illetve Miami Beach-en igen jellegzetesek az art déco stílusban épült épületek – az igazán meghatározóak zömmel a 1920-as és ’40-es évek között épültek. Ezekre nagyon vigyáznak, igyekeznek megőrizni eredeti állapotukban, a stílus különböző elemei rengeteg azóta épült épületben is visszaköszönnek.

 Az art déco-t valahogy így kell elképzelni.

A miami beach-i art déco viszont szerintem valahogy sokkal színesebb.

Ilyen, ni.

Talán leginkább az jut eszembe róla, hogy színes, szagos, szélesvásznú. És közben szögletes is egy kicsit.

Még a tűzoltóság épületének is van art déco-s beütése:)


Miami Beach Senior High

Az egyetlen állami középiskola Miami Beach-en – 3000-nél is több tanulóval. El nem tudom képzelni, milyen lehet ekkora középiskolába járni, vagy ott dolgozni – Európában egy ekkora létszámú tanintézmény elmegy egyetemei kampusznak.

Holokauszt-emlékmű


Ez a kétszintes, belső udvaros építkezés
elég népszerű – milyen jó is lehet a saját dzsungel :)

A kétszintes, nyitott városnéző busz nem rossz mondjuk egy New York-szerű nagyvárosban, Miamit azonban elsősorban nem erre találták ki – hiába figyelmeztették a népet állandóan a ’low-hanging branches’-re (alacsonyan lógó ágak)…

… néha így kellett lebukni előlük :)

A túravezetőnknek – aki állt a busz felső szintjén – pedig időnként az alacsonyan elhelyezkedő közlekedési lámpák elől kellett elhajolnia…

Park a New World Center előtt – a rácsos tölcsérekben lakó
bugainvilleák hatalmas, ernyőszerű
árnyékolók lesznek egyszer, ha megnőnek

A New World Centerben elsősorban klasszikus koncerteket, előadásokat rendeznek, saját szimfonikus zenekaruk is van és az előadások egy részét a parkból is lehet követni – az épület oldalára vetítik projektorral a közvetítést :)

Koncerterdő – érdekes lehet a pálmafák alatt
heverészve Mozartot hallgatni =)


Miami Beach colours

Ezt a fafélét korábban Puerto Ricóban láttam, angolul flamboyant tree a neve, ugyanis távolról úgy néz ki, mintha sok kis láng ülne rajta

Azért mára Miami Beach-et leginkább
a sokemeletes szállodák uralják

Miami Beach és Miami belvárosa között egy sor sziget található, ahol a tehetősek tengetik napjaikat kertes villákban.

Star Island, Palm Island – csupa óccó hely


Privacy first

Van olyan túra, amely a hírességek házai előtt viszi végig a vendégeket, egyesével bemutatva, hogy ez itt Julio Iglesias háza, ez itt Gloria Estefan villája, ez itt Shaquille O’Neil-é volt, amíg a Heat-nél játszott, most egy orosz oligarcháé… erről egy másik bejegyzésben is lesz szó, mert egy későbbi látogatás alkalmával befürödtünk ilyennel és a városnéző hajókázás helyett itt kötöttünk ki…

Víkendház


Azért a háttérben lakni sem lehet rossz – bár a hurrikánszezon
(és a napokig tomboló erős szél)
talán nem akkora poén a tizenötödiken


Én értem, hogy menő, ha nagy a házad…
de a végeredmény szerintem egy kicsit zsúfolt lett


Persze nem annyira, mint ez…
tengerre néző apartmanok Miami belvárosában


Miami első felhőkarcolója,
az 1925-ben épített Freedom Tower – mára múze
um

Folytatása következik. Holnap megyünk tovább =)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése